Květiny

Webový průvodce svatbou


Ty jsi má....levandulová! Levandulová svatba!

11.11.2015 | Květiny

Určitě si každý z nás vybaví známý a zpěvný song Hany Hegerové - Levandulová! Ano i já bych koupila celou krabici, jak se v písni zpívá. Plnou krabici neuvěřitelně a omamně vonící levandule. Je to jedna z nejvděčnějších svatebních květin, kterou nepřekvapí ani rozžhavený letní den.


Svatba plná sukulentů!

13.07.2015 | Květiny

Ano, toto je přesně ta svatební "květina", která přežije horké letní svatby bez větší újmy. Díky tomu, že sukulenty umí ve svém těle zadržovat vodu, patří mezi nevadnoucí krále!


Pámelník - Symphoricarpos - Snowberry

16.12.2014 | Květiny

Pámelník má malé bobulky v růžové nebo bílé barvě. Kytice vypadá hezky nejen ze samotného pámelníku, ale také v kombinaci s růží nebo hortenzií.


Vřesová svatba

18.11.2014 | Květiny

Lidově zvaný břes, erika, chvojčina, původní latinské jméno je odvozeno z řeckého slova "k zametání", převážně rostlina určená k výrobě košťat. Řeč je o velmi oblíbené podzimní rostlině, oblíbené zvláště pro výsadbu v zahradách a parcích - vřesu!


Svatba plná obilí

14.07.2014 | Květiny

Horké léto je obdobím, ze kterého můžeme "vytěžit" opravdu hodně. Sedíte u rozpočtu svatby a chytáte se za hlavu? Částka převyšuje váš prvotní odhat a plán?


Olivová svatba

29.06.2014 | Květiny

Napadlo vás někdy osvobodit vaši svatbu od přehršle květů? Naladit ji do jednoduchého tvaru kopinatých, až 8cm dlouhých olivových listů? Milujete středomoří, šustění horkého vzduchu v koruně tohoto stále zeleného, neopadavého stromu, jehož plody našemu světu dávají tolik?


Karafiát - zatracovaný i milovaný

12.06.2014 | Květiny

Zatracovaný i milovaný. Květ, který nemá snad více rozporumyslných názorů. Karafiát, angl. carnation, je spojený s obrazem třech podivně se kymácejících rudých květů, doplněných asparátem a velmi "vkusně" zabalený do kusu celofánu.


Protea - královna květin

03.06.2014 | Květiny

Dominantní a nepřehlédutelná květina, která k sobě stáhne pohledy všech svatebních hostů. Tento květ sice nepochází z naší domoviny, ale dá se poměrně dobře sehnat a dokonce i vypěstovat. Stačí se zeptat ve svém oblíbeném květinářství.


Eucalyptus - Blahovičník

14.03.2014 | Květiny

Nechali jste si někdy uvázat kytici a zaujal vás zelený doplněk místo asparátu? A vypadal podobě jako na obrázcích v dnešním příspěvku? Pak šlo pravděpodobně o některý druh Eucalyptusu, česky Blahovičníku.


Brunia [bruniaceae] - květinový tip

26.02.2014 | Květiny

Taktéž jste v některých kyticích zahlédli shluk malých, jakoby jehličnatých kuliček? Taktéž vás upoutaly svou zajímavostí a nevšedností? Dnes vám přinášíme seznámení a inspiraci právě s touto zajímavou součástí svatebních kytic.


1 2 3 další

Partneři


Sledujte


Doporučujeme