Jarní střevíčky


Pomaluju startuje jaro! Což je báječná zpráva! Mnoho z nás má blažený výraz, vstává z postele dříve a svižněji. Ano, za to mohou sluneční paprsky. Žluté sluneční paprsky.

Víte, že žlutá barva je nejvíce výraznou barvou pro naše oko? Že je barvou signální, jak v přírodě, tak třeba na silnici? Nejvyššího účinku dosahuje v kontrastu s černou. Na semaforu znamená žlutá barva „pozor“. Ve sportu žlutá barva slouží pro varování (žlutá karta), při automobilových závodech signalizuje žlutá vlajka výstrahu, auta se nesmí předjíždět. Žlutým majáčkem jsou označena vozidla, která by mohla ohrozit okolní provoz. V Kanadě a USA jsou školní autobusy natřeny na žluto z důvodu viditelnosti a bezpečnosti. Žlutá v umění často zastupuje zlatou a jako taková je symbolem věčnosti. V tradičním západním umění je žlutá barvou bohatství, otcovství. Žlutá barva byl symbol čínských císařů a čínské monarchie. Tužky mají žlutou barvu kvůli své spojitosti s Čínou, kde se nachází nejlepší grafit. Pouze tužky s čínským grafitem se barvily na žluto. V některých zemích jsou běžně žlutá taxi. Počátek této praxe nalezneme v New Yorku, kde Harry N. Allen natřel své taxi na žluto, když zjistil, že žlutá je na dálku nejlépe viditelnou barvou.

A stejně tak budou zářit žluté střevíčky na vás. Ještě pochybujete o barvě vaší svatební obuvi?

Zdroj foto: media-cache Zdroj foto: ruffledblog Zdroj foto: media-cache Zdroj foto: theweddingplanner Zdroj foto: stylemepretty Zdroj foto: ruffledblog Zdroj foto: media-cache Zdroj foto: dressinterest Zdroj foto: media-cache Zdroj foto: pinterest Zdroj foto: media-cache Zdroj foto: media-cache Zdroj foto: stylemepretty Zdroj foto: weddingchicksZdroj foto: hairandbeautysecret Zdroj foto: youwearwhite Zdroj foto: squidoo Zdroj foto: media-cache Zdroj foto: pariahs-muse Zdroj foto: pink-flavor

Autor foto: Wedme.cz

Připravila: Veronika Harnolová
Text: Kateřina Hrabalová
Zdroj foto: Kliknutí na fotografii vás odkáže na původní zdroj.


Mohlo by Vás zajímat:

  • Vykročte sněhově bíle! (07.02.2012)

    Proč si nezpříjemnit mrazivé a chladné dny sněním? Tak trochu sněním, připomínající právě mrazivý, jiskřivý a bílý sníh?

  • Krátké svatební šaty (09.07.2014)

    Patříte mezi nevěsty, které zrovna neholdují dlouhým, princeznovským svatebním šatům? Zeptáme si jinak! Máte krásné nohy, kterými se můžete chlubit?

  • Pohádkové šaty (17.04.2012)

    Alespoň jednou v životě být princeznou. V dětství o tom snila ne jedna znás, ale troufnu si říct, že každá z nás. Hodně nás vyrůstalo na pohádkách Walta Disneyho a proto se dnes vrátíme kousek tam, kam jsme ve svých dětských snech častokrát odplouvaly.


Chcete přidat komentář?

Pokud ještě nemáte účet, můžete se zaregistrovat.

E-mail: Heslo:  Tento článek zatím neobsahuje komentáře.

avatar

Partneři


Sledujte


Doporučujeme