V křehkých šatech Claire Pettibone


 

Návrhářka strávila své ranné dětství na venkově na předměstí New Yorku, kde se svými rodiči žila v domě z 19.století. Příroda ji byla blízká už odmalička a jelikož je jedináček, byla to i její největší kamarádka. Často trávila volné chvíle pobíháním po loukách a kopcích, v lesích mezi stromy a kapradím, sbírala maliny a koupala se v potoce. Díky tomu bylo snadné si představit, že žije ve světě víl. Rodiče jsou oba profesionální umělci a tak i u malé Claire se tyhle sklony začaly objevovat, když si na papír kresila princezny a víly ve složitých květinově posetých šatech. Rodiče její tvořivost podporovali tím, že ji často s sebou brávali do galerií a na výstavy. Dalším mezníkem, který Claire Pettbone velmi ovlivnil, byl balet, který několik let studovala. Dodnes do svých kolekcí prádla i šatů promítá ladnost, eleganci a grácii baletu. Bránu do světa módy ji otevřela evropská módní bible–magazín Vogue. Po dokončení studií módního návrhářství na Los Angeleské univerzitě začala svou kariéru na poli designu. Během pár let se se svým manželem Guyem Toleyem dostali v podnikání do nejlepších butiků na světě.

www.clairepettibone.com www.clairepettibone.com

Claire Pettibone má velmi osobitou vizi toho, jak povýšit módu na vyšší level, než je nám známo a tím se také řídí. Jejím snem vždy bylo vytvářet nádherné ženské oblečení díky těm nejjemnějším tkaninám zdobeným velmi vytříbenými detaily. Často kombinuje vintage styl s moderním a tím vznikají velice výjimečné modely. Při vytváření kolekcí dbá na to, aby se žena v oblečení cítila jako nejkřehčí stvoření–víla. Při pohledu na kteroukoliv z jejích kolekcí vás napadne jediné–že tyhle křehké a nádherné šaty musel ušít sám vzduch. Fantazie sama.

www.clairepettibone.com www.clairepettibone.com

 

WINDSOR ROSE CHINA COLLECTION

Něžná, křehká, romantická kolekce. Dlouhé svatební šaty pouzdrového či splývavého střihu s hlubokým výstřihem na zádech. Jsou především zdobené krajkou a kvítky. Působí na mě princeznovským dojmem–jakobychom se přesunuli o několik století dozadu. Jedinečné.

www.clairepettibone.com www.clairepettibone.com www.clairepettibone.com

www.clairepettibone.com www.clairepettibone.com www.clairepettibone.com

CONTINUING COLLECTION

V jednoduchosti je krása. Přesně takové jsou šaty z Continuing kolekce. Šaty mají převážně splývavý střih, jsou na ramínka a lichotí postavě. Zdobení je decentní.

www.clairepettibone.com www.clairepettibone.com www.clairepettibone.com

www.clairepettibone.com www.clairepettibone.com www.clairepettibone.com

BEAU MONDE COLLECTION

Šaty z Beau Monde kolekce z vás vyčarují princeznu. Jsou velkolepé, velmi slavnostní a bohatě zdobené. Šaty mají rukávy–ať už dlouhé či krátké. Dominantním prvkem je zde krajka. Dokonalé svatební šaty pro sňatek v chladnějším období.

www.clairepettibone.com www.clairepettibone.com www.clairepettibone.com

www.clairepettibone.com www.clairepettibone.com

Připravila: Tereza K.
Zdroj: Claire Pettibone


Mohlo by Vás zajímat:

  • Cannes 2015 (24.05.2015)

    Už od roku 1946 probíhá v květnu v jihofrancouzském městě Cannes Mezinárodní filmový festival, na kterém se každoročně představí spousta celebrit. V čem se předvedli letos? Koukneme na to!

  • Svatební Blanka Matragi (09.11.2011)

    Blanka Matragi je nepopiratelně jednou z ikon českého módního návrhářství. A věnuje se nejen svým krásným a barevným večerním róbám, ale i svatebním šatům. Rozmanitými kousky z její tvorby se dnes nechte inspirovat i vy. Je to opravdu pastva pro oči...

  • Vemte na svatbu i svého psího kamaráda (25.10.2012)

    Plánujete, že ve svůj velký den odvezete svého čtyřnohého mazlíčka na hlídání ke známým? A co takhle brát ho jako úplnou součást rodiny a dovolit mu, aby se také zúčastnil obřadu? Stačí drobná slavnostní ozdoba a paráda je na světě.


Chcete přidat komentář?

Pokud ještě nemáte účet, můžete se zaregistrovat.

E-mail: Heslo:  Tento článek zatím neobsahuje komentáře.

avatar

Partneři


Sledujte


Doporučujeme