Helena ♥ Martin


HaM

1. Jak jste se poznali?

Poznali jsme se na místě, kde byla nakonec párty. Já, studentka vysoké školy, jsem v rámci sportovních aktivit docházela na golf a Martin byl můj trenér.

Foto: Lucie Pešková - PK Photography Foto: Lucie Pešková - PK Photography

2. Jak jste spolu dlouho chodili, než jste se vzali?

Vzali jsme se po 2 a třičtvrtě letech vztahu.

Foto: Lucie Pešková - PK Photography Foto: Lucie Pešková - PK Photography

3. Jak jste se zasnoubili?

Zasnoubili jsme se přesně po 2 letech. Bylo to pro mne velke prekvapeni, v podstatě jsem vůbec nevěděla, co se na mě chystá, jeli jsme na víkend do penzionu, kde mě požádal o ruku.

Foto: Lucie Pešková - PK Photography Foto: Lucie Pešková - PK Photography

4. Jak jste zvládali svatební přípravy a jakou dobu vám zabraly?

Přiznám se, že svatební přípravy zabraly přesně třičtvrtě roku. První věc bylo to, že jsem kontaktovala Lucku Peškovou, která díky bohu měla ještě volný termín, ihned potom Leoše Brabce. Soustředila jsem se převážně na výběr šatů a doplňků (doplňky trvaly dost dlouho - jsem poměrně nerozhodný člověk:)), trochu jsme bojovali i s místem, původně jsme uvažovali o svatbě na ,,statku", art deco vile, ale později jsme usoudili, že Praha je pro nás ideální. K rozhodování přispělo i to, že jsme měli hodně hostů - cca 130 a logisticky to bylo nejlepší řešení. Soustředila jsem se také na detaily, květiny atd. a musím přiznat, že přítel (nyní manžel:) byl nesmírně statečný a moc pomohl.

Foto: Lucie Pešková - PK Photography Foto: Lucie Pešková - PK Photography

5. Vím, že vám celý den pršelo, jak jste si svůj den užili? Přihodila se vám i nějaká "pikantnost" nebo vše odsýpalo přesně dle plánu?

Je to až neuvěřitelné a myslíme si, že kdo na svatbě nebyl, nám to neuvěří, ale my bychom tento deštivý den za hezké počasí nevyměnili, déšť v nás v podstatě vyburcoval to nejlepší a myslíme si, že i lidi to úžasně semklo. Přiznám se, že jsem člověk, který nemá rád stereotyp a má rád originalitu. Toto myslím je dostatečně originální, aby pršelo z 24 hodin 23,5, to se jen tak nevidí. Krizový moment snad ani nebyl. V programu byla malá změna plánu, díky počasí se gratulace dost zrychlily, tudíž jsme delší dobu čekali na historické tramvaje, ale vyřešili jsme to tak, že jsme hosty pozvali do cafe Ledebur, přímo v místě obřadu, kde se lidi semkli a vytvořili super atmosféru.

Foto: Lucie Pešková - PK Photography Foto: Lucie Pešková - PK Photography

6. Měli jste koordinátorku nebo někoho kdo vás s přípravami a výzdobou pomáhal?

Koordinátorku jsme měli a té patří z naší strany obrovský dík. Lucka odvedla neskutečnou práci a vzhledem k tomu, že přes den se musely upravit dekorace, sezení, rauty, zvládla vše výborně. Myslím, že i díky ní a floristkám a mé úžasné sestře, které se postaraly o nádherné květiny a dekorace, byl tento den nezapomenutelný. Při takto velké svatbě koordinátorku určitě doporučuji! Neumím si představit, že bych tento ,,problém" řešila přes den sama.

Foto: Lucie Pešková - PK Photography Foto: Lucie Pešková - PK Photography

7. Vím, že jste měli skvělou Lucii Peškovou jako fotografku a Leoše Brabce jako kameramana. Jak jste zvládali romantické svatební focení a točení v dešti?

Oběma patří neskutečné díky. Jsou to lidé, kteří jsou jednak stoprocentní profesionálové, ale také úžasné osobnosti se smyslem pro detail a cit. Nedokážeme to s manželem asi dostatečně vyjádřit, tak jak bychom chtěli, ale troufám si říct, že oni byli nejlepší rozhodnutí, které jsme mohli udělat. Asi to bude znít zvláštně, ale během dne jsme se na focení v dešti super naladili a v týmu se vytvořila neskutečná atmosféra a elán. Při natáčení jsem měla i svoji drahou kamarádku, která neskutečně pomohla, té patří také obrovský dík. Upřímně, pózování v dešti nebylo nic ,,těžkého", šlo to samo a myslím, že jsme byli v takové euforii, že jsme to snad i potom vyhledávali..:) Zmíním, že jsme natáčeli a fotili i druhý den.

Foto: Lucie Pešková - PK Photography Foto: Lucie Pešková - PK Photography

8. Jaký moment z celého dne pro vás oba byl nejsilnější?

Troufám si říct, že samotný obřad, tam se mi podlomili nohy a když jsem viděla manžela jak brečí, byl to pro mě neskutečný moment.

Foto: Lucie Pešková - PK Photography

 

Velmi si vážím, že se Helena a Martin podělili o část svého soukromí a přeji jim oběma lásku, toleranci, porozumnění a neutuchající energii vkládanou do jejich vztahu. Hodně štěstí!


Autor: katerinahrabalova@wedme.cz

Foto: Lucie Pešková - PK Photography

Video: Leoš Brabec - Primetimevideo


Mohlo by Vás zajímat:

  • Markéta ♥ Lukáš - Gothic svatba (27.09.2012)

    S manželem jsme se potkávali na internetu pět let, aniž jsme o sebe nějak výrazněji zavadili. "Velký třesk" nastal až při osobním setkání na srazu jedné online hry, kdy jsme se zamilovali na první pohled - a po dalších pěti letech byla svatba :-) Svatbu jsme připravovali asi rok velice poctivě, jako většina nevěst jsem si přála, aby byla prostě dokonalá.

  • Andrea ♥ Tomáš (08.08.2011)

    Seznámili jsme se v září 2007 na veletrhu v Brně, kde jsem byla jako hosteska u Promotýmu bezpečnosti silničního provozu. Tom tam přijel jako automobilový závodník besedovat na toto téma a pomáhat s organizací celé akce. A jak náš příběh pokračoval? Čtěte dál...

  • Pavlína ♥ Tomáš (16.01.2013)

    Ten týden pršelo jen jeden den, v náš svatební den, pršelo nám štěstí. Naše vytoužené datum 1. září 2012 jsme stanovili v den našeho sedmého výročí.


Chcete přidat komentář?

Pokud ještě nemáte účet, můžete se zaregistrovat.

E-mail: Heslo:  Tento článek zatím neobsahuje komentáře.

avatar

Partneři


Sledujte


Doporučujeme