"Nechám pro tebe rozsvíceno"


 

Originalita, neotřelost, překvapení. Tři abstraktní podstatná jména. Nemůžete se jich dotknout. Nenahmatáte je. Přesto na člověka působí neuvěřitelnou silou. Kromě jiných slov, i tato tři dokonale popisují žádost o ruku, kterou vám zprostředkováváme prostřednictvím videa v dnešním článku.

(U videa si můžete pomocí ikonky "popisky" zapnout anglické titulky.)

Většina mužů nad žádostí o ruku jistě přemýšlí. Přemýšlí především nad tím, aby právě ta jeho žádost byla realizována co možná nejjedinečnějším, chcete-li nejoriginálnějším, způsobem. Pochopitelně, co se může zdát dokonalé jednomu, zdá se podivné druhému. Ona krása okamžiku ovšem spočívá v tom, že každý pár s sebou nese jiný příběh, má jiné priotrity, koníčky, cíle. Horolezec nejspíš požádá svou přítelkyni na osmitisícovce, parašutista při seskoku padákem a námořník na moři. V podstatě je zcela irelevantní, kde se to stane, jde pouze a jenom o to, jak se to stane, o moment překvapení, o neovladatelnou sílu emocí.

Hlavními postavami našeho videa jsou David a Saskia, mladý německý pár. David se rozhodl vyjádřit své pocity prostřednictvím songu, který zpívá jeho dobrý přítel se svou kapelou Revolverheld. Název písničky lze přeložit jako: Nechám pro tebe rozsvíceno. David jistě není první (pravděpodovně ani poslední), kdo vyznává lásku písní, přesto jsme přesvědčeni, že pro oba byl tento den jeden z nejkrásnějších a nejemotivnějších v jejich životě (do doby než přijde svatba). Podívejte se spolu s námi, jak se Davidovi překvapení vydařilo.

Frontman kapely vypráví o původu myšlenky: "Celý nápad s videem vzniknul před 4 týdny, když jsme se náhodou potkali s Adamem během našeho barového turné v Münsteru, vypili jsme hodně piva a potom dostali tenhle bláznivý nápad, že natočíme video, kde David požádá svou přítelkyni o ruku. David se seznámil s jeho přítelkyní před šesti lety na koncertě Revolverheld v Berlíně. S Davidem se známe od pradávna, jeho otec byl nejlepším přítelem mých rodičů."

Zpěvák se zamyslí a říká: "... a teď máme pouze jeden pokus zahrát tu píseň, vše musí dokonale fungovat, včetně zvuku, budeme hrát naživo, vše musí fungovat, jak má."

"Poslední 4 týdny jsme přemýšleli nad tím, jak dostat Saskii na místo tak, aby neměla ani tušení, co se kolem ní děje. Její nejlepší kamarádka ji tedy řekla, že se koná brunch pro jejich společnou známou a že se na to musí opravdu vyfiknout."

"Saskia je teď v autě na cestě sem, nejspíš má zavázané oči a bude se ptát, pro koho tohle překvapení vlastně je? Všichni jsme nervózní a David se už nemůže dočkat."

Když Saskia doráží na místo, diví se, co tam její přítel dělá. Ten neodpovídá a v tom začne hrát muzika. Píseň, ve které se zpívá o vzpomínkách na společné večery a noci u vína. O tom, jak společně kráčí ulicí oblečení do jeho kabátu. O tom, jak jsou společně vzhůru až do rána. O cestě do přístavu na jednom kole. O tom, jak kvůli ní nechá v noci svítit světlo, přestože to nemá rád. O tom, že s ní poslouchá hudbu, která se mu nelíbí. O tom, že on mlčí, když ona mluví nahlas. O tom, že jedině s ní dokáže sledovat i ty nejsentimentálnější seriály. Nezáleží  mu totiž na ničem jiném než na tom, že právě ona je jeho součástí.

Hudba dohraje, on pokleká a žádá ji o ruku, ona odpovídá "ANO", načež začne hudba opět znít.

Slzy, objetí, polibky. To jsou projevy oněch zmiňovaných nekontrolovatelných emocí. Cítíte je taky?

Připravila: Vendula Kulichová

Zdroj video: YouTube - Revolverheld


Mohlo by Vás zajímat:

  • Zničit šaty? (08.08.2012)

    Trash the drTrash the dress lze volně přeložit také jako "vyhoď šaty". Tento pojem vznikl v USA v roce 1998, byl inspirován filmem a jedná se především o styl svatebních fotografií. Jde...

  • Královská indická svatba (07.07.2011)

    Nechejte se unášet "sílou" indické svatby!!

  • This is love! (12.12.2014)

    S Wedme jsem v květnu odstartovala čtvrtý rok jeho existence a právě pro takové okamžiky a pocity, které mě emoce prostřednictvím fotografiíí a videí tato "práce" přináší, pokračuji dále. Video, kterému "rozumíte" velmi dobře, hladí vás po duši, vhání slzy do očí, a ježí chlupy na těle.


Chcete přidat komentář?

Pokud ještě nemáte účet, můžete se zaregistrovat.

E-mail: Heslo:  Tento článek zatím neobsahuje komentáře.

avatar

Partneři


Sledujte


Doporučujeme