"Nechám pro tebe rozsvíceno"


 

Originalita, neotřelost, překvapení. Tři abstraktní podstatná jména. Nemůžete se jich dotknout. Nenahmatáte je. Přesto na člověka působí neuvěřitelnou silou. Kromě jiných slov, i tato tři dokonale popisují žádost o ruku, kterou vám zprostředkováváme prostřednictvím videa v dnešním článku.

(U videa si můžete pomocí ikonky "popisky" zapnout anglické titulky.)

Většina mužů nad žádostí o ruku jistě přemýšlí. Přemýšlí především nad tím, aby právě ta jeho žádost byla realizována co možná nejjedinečnějším, chcete-li nejoriginálnějším, způsobem. Pochopitelně, co se může zdát dokonalé jednomu, zdá se podivné druhému. Ona krása okamžiku ovšem spočívá v tom, že každý pár s sebou nese jiný příběh, má jiné priotrity, koníčky, cíle. Horolezec nejspíš požádá svou přítelkyni na osmitisícovce, parašutista při seskoku padákem a námořník na moři. V podstatě je zcela irelevantní, kde se to stane, jde pouze a jenom o to, jak se to stane, o moment překvapení, o neovladatelnou sílu emocí.

Hlavními postavami našeho videa jsou David a Saskia, mladý německý pár. David se rozhodl vyjádřit své pocity prostřednictvím songu, který zpívá jeho dobrý přítel se svou kapelou Revolverheld. Název písničky lze přeložit jako: Nechám pro tebe rozsvíceno. David jistě není první (pravděpodovně ani poslední), kdo vyznává lásku písní, přesto jsme přesvědčeni, že pro oba byl tento den jeden z nejkrásnějších a nejemotivnějších v jejich životě (do doby než přijde svatba). Podívejte se spolu s námi, jak se Davidovi překvapení vydařilo.

Frontman kapely vypráví o původu myšlenky: "Celý nápad s videem vzniknul před 4 týdny, když jsme se náhodou potkali s Adamem během našeho barového turné v Münsteru, vypili jsme hodně piva a potom dostali tenhle bláznivý nápad, že natočíme video, kde David požádá svou přítelkyni o ruku. David se seznámil s jeho přítelkyní před šesti lety na koncertě Revolverheld v Berlíně. S Davidem se známe od pradávna, jeho otec byl nejlepším přítelem mých rodičů."

Zpěvák se zamyslí a říká: "... a teď máme pouze jeden pokus zahrát tu píseň, vše musí dokonale fungovat, včetně zvuku, budeme hrát naživo, vše musí fungovat, jak má."

"Poslední 4 týdny jsme přemýšleli nad tím, jak dostat Saskii na místo tak, aby neměla ani tušení, co se kolem ní děje. Její nejlepší kamarádka ji tedy řekla, že se koná brunch pro jejich společnou známou a že se na to musí opravdu vyfiknout."

"Saskia je teď v autě na cestě sem, nejspíš má zavázané oči a bude se ptát, pro koho tohle překvapení vlastně je? Všichni jsme nervózní a David se už nemůže dočkat."

Když Saskia doráží na místo, diví se, co tam její přítel dělá. Ten neodpovídá a v tom začne hrát muzika. Píseň, ve které se zpívá o vzpomínkách na společné večery a noci u vína. O tom, jak společně kráčí ulicí oblečení do jeho kabátu. O tom, jak jsou společně vzhůru až do rána. O cestě do přístavu na jednom kole. O tom, jak kvůli ní nechá v noci svítit světlo, přestože to nemá rád. O tom, že s ní poslouchá hudbu, která se mu nelíbí. O tom, že on mlčí, když ona mluví nahlas. O tom, že jedině s ní dokáže sledovat i ty nejsentimentálnější seriály. Nezáleží  mu totiž na ničem jiném než na tom, že právě ona je jeho součástí.

Hudba dohraje, on pokleká a žádá ji o ruku, ona odpovídá "ANO", načež začne hudba opět znít.

Slzy, objetí, polibky. To jsou projevy oněch zmiňovaných nekontrolovatelných emocí. Cítíte je taky?

Připravila: Vendula Kulichová

Zdroj video: YouTube - Revolverheld


Mohlo by Vás zajímat:

  • Eszti ♥ Zoli (14.11.2012)

    I přesto, že je video kraťoučké, má své kouzlo. Je poklidné a přesto vášnivé. Milovníci Twilight ságy jistě song poznávají. U tohoto videa je moc hezké, že ačkoliv song zní s nádechem smutku, tak je o čisté a krásné lásce.

  • Na vlnách inspirace (14.03.2012)

    Umělecký portrétový snímek plný inspirace zachycuje v kontrastu dramatického prostředí přírody emoce, které se odehrávají v člověku v době zamilovanosti. Závoj s krajkou, pláž, originální šaty, čelenky a nádherný přírodní set-up. Nechte se unášet snovou realitou, kde záběry mluví jazykem lásky.

  • Svátek lásky (14.02.2012)

    I když je dnes Valentýn, pro některé svátek lásky, pro příznivce českého "prvního máje" den jako každý jiný, můžeme si dnes udělat radost tím, že si alespoň v duchu vzpomeneme, co pro nás lidé, které máme rádi, opravdu znamenají....


Chcete přidat komentář?

Pokud ještě nemáte účet, můžete se zaregistrovat.

E-mail: Heslo:  Tento článek zatím neobsahuje komentáře.

avatar

Partneři


Sledujte


Doporučujeme