Lucembursko žilo královskou svatbou!


 

Poslední svobodný korunní princ Evropy se oženil. Stalo se tak v sobotu 20.října 2012. V pátek odstartovala dvoudenní svatba civilním sňatkem a v sobotu pokračovala královským obřadem. Lucemburský následník trůnu princ Guillaum a hraběnka Stéphanie de Lannoy si řekli "ano" při církevním svatebním obřadu v katedrále. Stvrdili tak svůj páteční civilní sňatek na radnici v Lucemburku.

Zdroj foto: Royalromania.wordpress.com Zdroj foto: Royalromania.wordpress.com

A kdo se obřadu z řad místních a zahraničních osobností zúčastil? Královské rodiny z celé Evropy, mimo jiné belgický král Albert II., nizozemská královna Beatrix, švédská následovnice trůnu princezna Victoria či španělský princ Filip s manželkou Letizií, dánská panovnice Margrethe II. Británii zastupoval princ Edward. Celý národ sledoval obřad v přímém přenosu, někteří Lucembrurčané si ovšem tuto událost nenechali ujít a vyrazili svatbu prožít přímo na živo do ulic.

Zdroj foto: Royalromania.wordpress.com Zdroj foto: Royalromania.wordpress.com

Krásu svatebních šatů jako z "krajkové pohádky" z dílny libanonské návrhářky Elie Saabové, završila čtyřmetrová vlečka. Celé šaty byly posety motivy stříbrných lístků které se otiskly i do motivu svatebního závoje.  V první svatební den zvolila princezna Stéphanie kostýmek smetanové barvy. Budoucí velkovévoda oblékl uniformu s šerpou.

Zdroj foto: Royalromania.wordpress.com Zdroj foto: Royalromania.wordpress.com


Připravila: Kateřina Hrabalová

Zdroj foto: Royalromania.wordpress.com


Mohlo by Vás zajímat:

  • Svatební Show Brno 2015 (21.01.2015)

    Blíží se další ročník úspěšné Svatební Show ve Vaňkovce. Nejvetší svatební veletrh v Brně a my jsme jeho součástí. Opět jako i v minulých ročnících jsme mediálními partnery akce. Taktéž jste se na začátku ledna mohli blíže seznámit s výherním párem loňského ročníku v soutěži o "Svatbu zdarma". Vzpomínáte na Hanku a Radka?

  • Zamilované nápisy (07.02.2013)

    Zamilované nápisy jsou o Valentýnu na každém rohu, vnímejte je, inspirujte se.

  • Zámecké svatební dny Slavkov 2015 (23.09.2015)

    Všichni ti, kteří plánujete v příštím roce svatbu, ale nejen vy, jistě oceníte pozvánku na Zámecké svatební dny, které proběhnou na Zámku Slavkov – Austerlitz na přelomu září a října, tedy v týdnu od 24. září do 1. října 2015. Díky této akci se prohlídková trasa zámku promění z historické na svatební.


Chcete přidat komentář?

Pokud ještě nemáte účet, můžete se zaregistrovat.

E-mail: Heslo:  Tento článek zatím neobsahuje komentáře.

avatar

Partneři


Sledujte


Doporučujeme