Mezinárodní Svatební Expo 2011


V českém svatebním světě se začíná blýskat na lepší časy.  Bez nadsázky můžeme říct, že úroveň chystaného svatebního veletrhu je velmi vysoká. Svatební veletrhy u nás tak zažívají novodobou renesanci. Tím jedním z mála průkopníků do světa trendů v této oblasti je zajisté  mezinárodní Svatební Expo 2011, které se uskuteční 11. & 12.11.2011 v hotelu Crowne Plaza Prague Dejvicích.

Čím se tato událost od těch ostatních odlišuje?

 1. Termín konání
 2. Zaměření na prezentaci míst na obřady a hostiny
 3. Velká pestrost oborů vč. novinek jako např. svatební financování, svatby doma.
 4. Svatební supermarket
 5. Velmi netradiční služba - svatební pendl bus
 6. Prezentace party stanů v zahradě
 7. Opravdu mezinárodní koncept pod záštitou Czech Tourism - mezinárodní poradenské koutky, služby výhradně pro cizince, vymezený prostor, označení vystavovatelů jazykovou způsobilostí, označení vystavovatelů vhodných pro cizince, část mediální kampaně cílená na tuto klientelu
 8. Ochutnávky jídla a vína vystavujících subjektů
 9. Videoinstruktážní projekce pro nevěsty v tématických místnostech
 10. Poradenské koutky svatebních agentur
 11. Bazar
 12. Žetonový systém na ochutnávky menu a vín

Kde si zakoupit vstupenky na veletrh Svatební Expo 2011?
Vstupenky budou v prodeji na místě za cenu 100,- Kč. Vstupenka je platná po oba dny konání svatebního veletrhu a v ceně vstupného bude mimo jiné i žeton na ochutnávky, vstup na svatební pendl busy a brožura plná užitečných kontaktů a slev.

Pojďme se spolu o pár důležitých bodech dozvědět více.

Většina svatebních veletrhů se připravuje na období ledna, února.  Důvod proč se Expo koná už na začátku listopadu je velmi jednoduchý. Mnoho z vás nevěst a ženichů začíná řešit přípravy mnohem dříve, než v lednu či únoru. A to z jednoho prostého důvodu. Chcete si vybrat z oblíbených a vyhlášených míst, přesně to, které  vám bude vyhovovat jak pro hostinu, tak pro obřad či pro ubytování. Totéž platí např. i pro výběr fotografa. V lednu či únoru je již spousta míst plně obsazena.  Je známé, že nejpoptávanějším dnem je sobota v červnu, červenci a srpnu. Proto je dobré začít plánovat již na podzim a nenechat tak nic náhodě. Expo jde těmto trendům vstříc!

Téma „Svatba doma“ bude mít na svatebním Expu určitě taktéž mnoho zájemců dychtících po informacích, ikdyž takové svatby byly v letech dávno minulých u nás zcela běžné. Mnoho snoubenců, kteří si třeba postavili rodinný dům, zvažují možnost uspořádat část či celou svatbu doma. Výhod domácího prostředí však využije jen relativně malé množství snoubenců.  Expo se proto rozhodlo zaměřit právě na toto téma a ukázat tak, že se není čeho obávat a naopak, že ekonomicky se jedná o velmi zajímavou možnost. Většina dnešní generace je zvyklá na různé formy nákupů na splátky, úvěry a hypotéky, které využívají na financování svých potřeb. Jeden ze salónků bude proto vyhrazen pro konzultaci jak je možné financovat výdaje na svatbu či svatební cestu.

Většina svatebních veletrhů bohužel sklouzne k tomu, že jako nevěsta dychtící po inspiraci, informacích a radách, odejdete s nakoupenými dekoracemi, pár sponkami a k vysněnému cíli jste se moc nepřiblížily. Svatební Expo pečlivě vybírá nejen vystavovatele do poradenských koutků, ale i vystavovatele prodávající své zboží. Svatební supermarket vám jistě nabídne bezkonkurenčně nejširší nabídku svatebního zboží, svatebních doplňků a fotoalb.

Zřejmě největším lákadlem pro návštěvníky Expa je tzv. „pendl bus“. Jedná se o kyvadlovou minibusovou dopravu mezi místem konání veletrhu a provozovnami vybraných vystavovatelů. Můžete tak ušetřit nejen spoustu času hledáním parkování, ale máte možnost si i v klidu objet ty provozovny a místa, která vás zajímají a za pár minut naskočit do dalšího minibusu, který vás bude po 20 nebo 40 minutových intervalech odvážet na další místo.  V případě zájmu jsou pro vás připraveny i okruhy mimo Prahu na hrady, zámky a další místa.

Navíc na vás čeká i možnost poradenského servisu,  který budou mít na starosti poradenské koutky svatebních agentur a také videoinstruktážní projekce o všech oborech.

A proč je svatební veletrh označen jako mezinárodní? Mimo jiné, nabídne spoustu možností i smíšeným svatbám, tj. svatbám, kde jeden ze snoubenců je cizinec, ale pomůže i ryze zahraničním svatbám s hledáním kvalitních dodavatelů. Dodavatelů, kteří mají zkušenosti se smíšenými i zahraničními svatbami a umí komunikovat i např. v angličtině. Je potěšitelné, že již existuje velké množství subjektů, které dokáží poskytovat kvalitní svatební služby zahraničním klientům i bez zprostředkování svatebními agenturami. Proto si svatební Expo klade za cíl přilákat na tuto akci množství zahraničních zájemců, kteří si mohou na místě domluvit konkrétní služby na svou svatbu a často proto nebudou potřebovat služby svatebních agentur.  Toto je také jeden z velkých cílů veletrhu, neboť se v Praze a ČR bohužel objevilo poměrně velké množství neprofesionálních agentur, které kazí dobrou reputaci svatebního businessu v ČR.

Těšit se můžete taktéž na vystavovatele z Rakouska, Itálie, Švýcarska, Velké Británie, Řecka a Turecka, kteří přijali pozvání a budou se vám věnovat především v oblasti svatebního příslušenství,  při organizaci svateb v zahraničí a svatebních cest.

Věřím, že tento první ročník „svatebního veletrhu fakt jinak….“ bude mít ve vašich řadách velké ohlasy a budeme se společně těšit na další pokračující ročník 2012.

Datum konání: 11. & 12. 11. 2011
Místo konání: Crowne Plaza Prague v Dejvicích
Koulova 15, 160 00, Praha

www.svatebniexpo.cz
info@svatebniexpo.cz
777 782 829 (777 SVA TBY)

Připravila: Kateřina Hrabalová
katerina.hrabalova@wedme.cz


Mohlo by Vás zajímat:

 • Novinky na webu (04.09.2013)

  Milé nevěsty, ženichové, čtenářky a čtenáři našeho webového průvodce svatbou - Wedme.cz. Připravili jsme pro vás pár novinek a změn, o kterých bychom vás rádi touto cestou informovali a blíže vám je představili. Věříme, že z nich budete mít radost a budou vám k užitku.

 • Svatební veletrh Svatební Expo 2012 (31.08.2012)

  A je to tady. Druhý ročník velmi úspěšné svatební akce a Wedme.cz je opět mediálním partnerem. Kromě novinek, které pro vás tento letošní ročník chystá, si můžete shlédnout i krátkou a vtipnou upoutávku na tuto událost. Pro ty, jenž tuto akci loni propásli, nebo se o ní dozvídají až nyní máme malé ohlédnutí v našem magazínu.

 • Jak probíhala {Svatební show 2013} (01.03.2013)

  Svatební show je úspěšně za námi. Nejenže jsme byli hrdými mediálními partnery této akce, ale mohli jste se v galerii setkat i s naším Wedme koutkem.


Chcete přidat komentář?

Pokud ještě nemáte účet, můžete se zaregistrovat.

E-mail: Heslo:  Tento článek zatím neobsahuje komentáře.

avatar

Partneři


Sledujte


Doporučujeme