Svatební dort roku 2015


Svatební dort už není pouhým posledním chodem svatební hostiny. Svatební dort se stal jakýmsi uměleckým dílem hodným obdivu. Svatební dort má svůj příběh, který chce vyprávět.  Každému svatebnímu hostu ulpí chuť dortu na dlouho na jazyku…. Nejen pro to všechno vznikla soutěž Svatební dort roku, která naopak není jenom o dortu.

Rádi podporujeme smysluplné svatební akce, které přinášejí spoutu trendů, novinek, tipů, rad a hlavně krásných věcí oběma stranám, soutěžícím i návštěvníkům. Velmi rádi jsme se tedy stali mediálními partnery této soutěže. Nejenže se můžete na našem webu brzy těšit na soutěž o vstupenky, ale taktéž se na vás těšíme osobně přímo v den konání finále - 17. ledna 2015 v Clarion Congress Hotel Prague.

O jedinečné cukrářské soutěži jsme si povídali s její zakladatelkou a majitelkou svatební agentury, Soňou Solařovou.

Autor foto: Klára Bernklau Autor foto: Klára Bernklau

Svatební dort už není pouhým posledním chodem svatební hostiny. Svatební dort se stal jakýmsi uměleckým dílem hodným obdivu. Svatební dort má svůj příběh, který chce vyprávět.  Každému svatebnímu hostu ulpí chuť dortu na dlouho na jazyku…. Nejen pro to všechno vznikla soutěž Svatební dort roku, která naopak není jenom o dortu.

O jedinečné cukrářské soutěži jsme si povídali s její zakladatelkou a majitelkou svatební agentury, Soňou Solařovou.

Co bylo prvním impulsem pro založení soutěže Svatební dort roku?

Soňa: Nechtěla jsem věřit tomu, že budou cukrárny donekonečna nabízet ohrané katalogové dorty a veřejnost (nevěsty) je bude navždy akceptovat. Chtěla jsem nalézt cukrářské talenty napříč republikou, edukovat veřejnost v designu, kvalitních surovinách a chutích a podpořit vzdělávání českých cukrářů.

Autor foto: Klára Bernklau Autor foto: Klára Bernklau Autor foto: Klára Bernklau Autor foto: Klára Bernklau Autor foto: Klára Bernklau

Tolik cílů? Podařilo se vám některé splnit?

Soňa: Vlastně většina. Jen s osvětou veřejnosti to jde pomalu. Češi se spokojí s málem, také ze strachu, že nebudou za originalitu či kvalitní suroviny schopni zaplatit. Vzděláváme cukráře prozatím jen pomocí výher na druhých a prvních místech, kdy získávají zahraniční a české kurzy. Inspirujeme je však i prostřednictvím workshopů a ukázek během finále a pak také celoročně příspěvky na FB a on-line soutěžemi. A co se týká talentů, o ty není nouze. Co nás těší je skutečnost, že účast či umístění v soutěži mnohé nakoplo věnovat se sladkému koníčku naplno, psát knihy, pořádat kurzy apod.

Do soutěže se tedy může přihlásit každý?

Soňa: Ano, nerozlišujeme amatérskou a profesionální úroveň. Za všechny mluví jejich práce.

Takže se mohu přihlásit i já. Co bych pro to měla udělat?

Soňa: Zvolit si jednu až 6 kategorií, do které se chcete přihlásit. Na výběr máte: Svatební dort roku 2015, Svatební design dortu, Svatební sada cupcakes, Modelace cukrových květin, Kavárenský dezert s čokoládou Callebaut, Juniorský zásnubní dort. Poté jen stačí pořádně přečíst pravidla, vyplnit elektronickou přihlášku na www.svatebnidortroku.cz, popř. přiložit fotografie se štítkem. A to vše byste měla stihnout do 31.10.2014, kdy je uzavírka přihlášek.

Autor foto: Klára Bernklau Autor foto: Klára Bernklau Autor foto: Klára BernklauAutor foto: Klára Bernklau Autor foto: Klára Bernklau

Finále je veřejné, ano?

Soňa: Ano. 17. ledna 2015 se koná veřejné finále v Clarion Congress Hotel Prague. Není to akce jen pro cukrářské fanoušky. Program kromě zajímavých ukázek a workshopů nebo prodeje cukrářského sortimentu, nabízí i výstavku soutěžních exponátů, setkání se zajímavými osobnostmi a možnost vyhrát díky losování vstupenek hodnotné ceny. Vstupenky je možno zakoupit již nyní v předprodeji za zvýhodněné ceny.

Jak je na tom ČR s cukráři?

Soňa: Cukrář je dle mého pořád tak trochu upozaďované povolání. Řada restaurací a hotelů vč. těch luxusních nemá vlastního cukráře. Práci supluje šéfkuchař.  Jsme velmi pyšní, že předsedou poroty naší soutěže je jeden z nejlepších cukrářů světa, pan Lukáš Skála (nyní šéfcukrář restaurace Bruxx). Vedle něj letos v porotě zasedne Vláďa Krofta (šéfcukrář hotelu Corinthia Towers), Iveta Fabešová (cukrárna IF), Stáňa Mutlová (PunkRockCakes), Julia Alexovičová (TopCakeStudio), Ing. Jaroslav Fiala (Fiala-Praha) a také Rosalind Miller, britská top designérka dortů. Ovšem věřím, že existuje mnoho dalších talentovaných cukrářů, o kterých zatím nevíme.

Autor foto: Klára Bernklau Autor foto: Klára Bernklau Autor foto: Klára BernklauAutor foto: Klára Bernklau Autor foto: Klára BernklauAutor foto: Klára Bernklau Autor foto: Klára Bernklau

Co si slibujete od třetího ročníku?

Soňa: Třetí ročník já osobně považuji za milník, kdy můžeme mluvit o tradici této soutěže. Těším se na zajímavé lidi a věřím, že úroveň exponátů spíše vzroste, než klesne. Věřím také, že si soutěž zaslouží pozornost dalších partnerů, kteří by nám pomohli prestiž soutěže nadále budovat.

Vzkázala byste něco našim čtenářkám?

Soňa: Nevěsty, přijďte si na finále soutěže vybrat svého cukráře. Zasloužíte si to nejlepší z nejlepších. A ty z vás, co jste propadly vášni pečení, neváhejte a do soutěže Svatební dort roku 2015 se přihlaste.

Autor foto: Klára Bernklau Autor foto: Klára Bernklau Autor foto: Klára BernklauAutor foto: Klára Bernklau Autor foto: Klára BernklauAutor foto: Klára BernklauAutor foto: Klára Bernklau Autor foto: Klára Bernklau

Přejeme organizátorům skvělé nápady, nadané soutěžící, štědré partnery a bohatou účast návštěvníků na finále.


Připravila: Kateřina H.
Veškeré informace o soutěži: Svatební dort.cz
Facebook: Svatební dort roku


Mohlo by Vás zajímat:

  • Zamilované nápisy (07.02.2013)

    Zamilované nápisy jsou o Valentýnu na každém rohu, vnímejte je, inspirujte se.

  • Jak říct "Děkujeme"? (15.04.2013)

    Co pojmout formu poděkování pro své svatební hosty trošku originálněji? Přinášíme Vám pár tipů na tuto konkrétní fotografii.

  • MDŽ (08.03.2012)

    Květina, dobré jídlo, lahodná sladká maličkost, odpočinek, relax, šálek dobré kávy nebo čaje, zachumlat se do deky, nebo se pobavit s kamarádkami. Mezinárodní den žen se dá oslavit různými způsoby. Ani náš magazín nezapomněl na tento den, který patří jen a jen ženám. Přejeme vám, ať si jej užijete plnými doušky.


Chcete přidat komentář?

Pokud ještě nemáte účet, můžete se zaregistrovat.

E-mail: Heslo:  Tento článek zatím neobsahuje komentáře.

avatar

Partneři


Sledujte


Doporučujeme