Týden kávy 2014


 

Tak jako tradičně každý rok, i letos velmi rádi připomínáme a upozorňujeme všechny milovníky kávy, že TÝDEN KÁVY je zde!! Stejně jako v předešlých ročnících, jsme i letos mediálními partnery této úžasné a rozrůstající se akce. Připomeňte si taktéž fotoeditorial z naší dílny, který jsme u příležitosti Týdne kávy v minulosti připravili. Zapomeňte na kapslovou kávu, umelte si čerstvou a ke správnému vychutnání si pusťte video.

Autor foto: Kateřina Hrabalová pro Wedme.cz Autor foto: Kateřina Hrabalová pro Wedme.cz

Oslavy Mezinárodního dne kávy, který připadá na 1. října, jsou již v kavárenském Brně tradicí, na níž vždy od 1. do 7. října narazíte všude tam, kde voní káva.  Kávová osvěta Týdne kávy se však v jeho čtvrtém ročníku rozšířila daleko za hranice jihomoravské metropole. Mezi více než stovkou zapojených kaváren letos najdeme kavárny ze Zlínského kraje, Ostravy, Znojma či dokonce Českých Budějovic.

Kávou provoněné oslavy slibují i v nadcházejícím ročníku pestrý program obohacený o velmi atraktivní novinky, které ještě více prohloubí snahu Týdne kávy seznámit běžné milovníky tohoto moku s celým příběhem kávy, od jejího pěstování, přes pražení, až po způsoby přípravy a konzumace.

Vedle nabitého kávového a kulturního programu zapojených kaváren, mohou zájemci navštívit během celého festivalového týdne také speciální kávový program, který se letos nově bude odehrávat v budově vznikající městské tržnice na Zelném trhu 14. Tam bude také celotýdenní kávový maraton první říjnový den slavnostně zahájen. Náplň večera nechť je zatím lehce zahalena tajemstvím, nicméně pro milovníky kávy se chystá naprostý unikát - přednáška Gwylima Daviese spojená s následnou panelovou diskusí, moderovanou Štěpánem Neubauerem, koordinátorem Evropské asociace výběrové kávy v ČR, za účasti významných jmen českého kávového světa Petry Davies Veselé, Františka Roháčka, Terezy Balé, Zdeňka Smrčky, Adama Neubauera a Michala Kocmana.

Autor foto: Kateřina Hrabalová pro Wedme.cz Autor foto: Kateřina Hrabalová pro Wedme.cz

Návštěvníci se mohou těšit na celý jeden festivalový den vyhrazený přednáškám zajímavých osobností. Vrcholem bude účast zahraničního hosta Gonzala Enriqua Mancilla Díaze - pěstitele, pražiče, degustátora a znalce kolumbijské kávové kultury. Smyslem zahraničních návštěv ze zemí, kde se pěstuje káva, bude i v příštích letech snaha upozorňovat veřejnost na místa původu kávy a způsoby a podmínky jejího pěstování.

Chybět nebude ani velmi oblíbený dvoudenní Trh kávy, jehož se letos zúčastní přes dvacet kávových značek a pražíren. Se zvučnými jmény kávového světa se návštěvníci, ale zejména baristi, potkají v Soutěži baristů Týdne kávy, kterou zaštiťuje SCAE Czech Republic. Porota soutěže bude složena z předních českých baristů: Michala Křižky, Adama Neubauera, Františka Roháčka, Zdeňka Smrčky a slovenských baristů Mariana Plajdičky a Oldřicha Holiše.

Čtvrtý ročník doplní také novinka v podobě speciálního kávového časopisu, který přinese nejen přehledný program celého festivalového dění, ale také rozhovory s hosty a užitečné informace z kávového světa.

Zapojené kavárny mimo Brno: Ostrava, Zlín, Luhačovice, Kroměříž, Uherské Hradiště, Uherský Brod, Napajedla, Klentnice, Velká Bíteš, Valtice, Znojmo, České Budějovice

Oficiální web Týdne kávy.
Facebook Týdne kávy.
Video Týdne kávy
Akce se koná pod záštitou neziskové organizace Kulturárium, z.s. a ve spolupráci s Kávovými listy.

 


Připravila: Kateřina H.


Mohlo by Vás zajímat:

  • Slavíme 1.rok!! (31.05.2012)

    Slavte s námi. Slavíme a představujeme vám náš tým. Tým nadšených dam, pro které jsou svatby milovaným, inspirujícím a radostným tématem.

  • Sladší láska než v loni! (10.02.2014)

    Valentýn! Někým milovaný, někým zatracovaný! My se na něj u nás v redakci náležitě připravujeme a taky již brzy zveřejníme, na jaké Valentýnské akci se s námi budete moct setkat!

  • Zemřel návrhář Oscar de la Renta! (22.10.2014)

    Světem se rozšířila velmi smutná zpráva - zemřel velký návrhář Oscar de la Renta. Proslavily jej róby, které oblékaly první dámy Spojených států amerických.


Chcete přidat komentář?

Pokud ještě nemáte účet, můžete se zaregistrovat.

E-mail: Heslo:  Tento článek zatím neobsahuje komentáře.

avatar

Partneři


Sledujte


Doporučujeme